Днями наша команда взяла участь у 18-му Київському безпековому форумі (КБФ), який пройшов під гаслом «Морок чи світанок: чи є світло попереду?». На п’ятому році повномасштабної війни фокус міжнародних дискусій неминуче зміщується від абстрактних розмов про мир до прагматичних питань виживання, стійкості та внутрішньої сили держави.
Безпека та відбудова більше не є процесами, які можна відкласти «на після війни». Як наголошувалося на спеціальному Форумі міського лідерства, українські міста мають переходити від кризового управління до побудови довгострокової стійкості та інвестиційної готовності вже зараз.
Захист критичної інфраструктури залишається нашим головним пріоритетом. Учасники форуму підкреслювали, що енергетичний сектор постійно перебуває під прицілом, тому наше спільне завдання — безперервно будувати та відновлювати об’єкти життєзабезпечення, створюючи децентралізовану і захищену мережу.
Але відбудова — це не лише про бетон та генератори. Це насамперед про прозорість та довіру. Антикорупційна панель форуму чітко артикулювала: доброчесність є основою національної безпеки. Зважаючи на те, що суспільство оцінює рівень корупції в країні на критичні 8,6 бала з 10, ми маємо усвідомлювати: жоден інвестор не прийде без прозорих правил гри.
Ще один надважливий вимір відбудови — людоцентричність. Понад 1,2 мільйона українців вже є ветеранами, і їхня повноцінна реінтеграція та залучення до розбудови громад є фундаментом нашої стійкості на десятиліття вперед. Економічне відновлення не має сенсу, якщо воно не спирається на людський капітал.
«Форум довів одну жорстку істину: ніхто не делегує нам безпеку та економічне диво ззовні. Для нас це означає щоденну роботу над тим, щоб українські громади ставали стійкішими до ударів, інфраструктура — незалежною, а процеси відбудови — абсолютно прозорими. Лише так ми зможемо залучити необхідні ресурси та вистояти», — зазначив Микита Лактіонов, заступник голови Альянсу відновлення України.








